RESMİ KURUMLAR
Sık Sorulan Sorular
S-1 Tutuklu ve hükümlülere dışarıdan nasıl Para yatırabilirim ?

PTT aracılığı ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü PTT subesine gönderilmek üzere tutuklu ve hükümlünün ismini belirterek Silivri 4 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlügü adresine gönderebilirler.

S-2 Tutuklu ve hükümlülere dışarıdan nasıl Eşya gönderebilirim ?

PTT aracılığı ile (lacivert ve yesil renkler hariç) Silivri 4 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlügü adresine gönderebilirler. Özel kargo ile gelen koliler kabul edilmeyecektir.PTT yoluyla gelen eşyalar hükümlünün üüzerindeki kayıtlı eşya sayısı incelendikten sonra kendisinie verilir fazla eşyalr daha sonra kargo yoluyla veya ziyaretcisi yoluyla iade edilir.

S-3 Tutuklu ve hükümlü Avukat görüş saatleri ne zaman yapılmaktadır ?

Hükümlü ile avukatı, meslek kimliginin ibrazi üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, Tutuklu ile de saat ve gün sınırlaması olmaksızın bu is için ayrılan görüşme yerlerinde, konusulanların duyulamayacagı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.

S-4 Kapalı görüşten kimler faydalanabilir ?
S-5 Aylık açık görüşten kimler faydalanabilir ?
S-6 Ziyaret Günlerimi ve Saatimi nasıl öğrenebilirim ?

Ziyaret Günlerinizi ve Saatini Sitemizdeki ZİYARET RAHBERİ kısmındaki Ziyaret Günleri ve Bilgilerine tıklıyarak güncel olarak öğrenebilirsiniz.

S-7 Tutuklu veya hükümlü yakınıma yiyecek içecek getirebilirmiyim ?

Adalet Bakanliginin ilgili genelgesinde belirtildigi üzere Tutuklu ve Hükümlüler kendilerine verilen iaşe harici ihityaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde tutuklu ve hükümlülerin aha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

S-8 Tutuklu veya hükümlü yakınımla ne kadar görüş yapabilirim ?

Adalet Bakanlığının konuyla ilgili yeni genelgesinde belirtildigi üzere görüş süresi yakınıyla görüşmeye basladıgı andan itibaren geçerlidir.

S-9 Açık görüş günleri degistirilebilirmi ?

Belirlenen kurallar çerçevesinde açık görüş günleri kurum idaresi tarafindan belirlenmistir. Degistirilemez.

S-10 Yakınıma hangi eşyaları gönderebilirim ?

Her türlü Hertürlü Kapşonlu Kıyafet (Mont, Kazak, Hırka, Polar, Şişme Mont) vb eşyalar ile çorap, salvar ve içerisinde demir bulunan ayakkabı ,lacivert , askeri renklerdeki kiyafetler ve deri gurubu eşyalar alınmaz.

S-11 Tutuklu ve hükümlülere verilmek üzere alınacak giyim eşyalarının miktarı nedir?
EŞYA VE MALZEME CİNSİ

İZİN VERİLEN MİKTAR

EŞYA VE MALZEME CİNSİ İZİN VERİLEN MİKTAR
Ceket
1
Mes Ayakkabı
1
Hırka
1
Kravat
2
Gömlek
3
Kapri
1
Mont
1
İçlik Takımı
1
Palto
1
Bornoz
1
Pantolon
3
Pijama Takımı
1
Saat
1
Spor Ayakkabı
1
Kitap
7
Kışlık Ayakkabı, İskarpin
1’er Tane
Kazak
2
Resim
10
Seccade
1
Tespih
1
Tşört
3
Albüm (Küçük, Basit)
1
Eşortman Takımı
1
Kemer
1

Her türlü Hertürlü Kapşonlu Kıyafet (Mont, Kazak, Hırka, Polar, Şişme Mont) vb eşyalar ile çorap, salvar ve içerisinde demir bulunan ayakkabı ,lacivert , askeri renklerdeki kiyafetler ve deri gurubu eşyalar alınmaz.

S-12 Tutuklu veya hükümlü telefon görüşmeleri için gerekli evraklar nelerdir ?

 • Telefon faturasının aslı ( Son döneme ait olacak )

 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği (Fatura sahibinin hükümlü veya tutukluyla akrabalık derecesini belirtir nüfus müdürlüğünden alınan belge.)

 • Nüfus Cüzdanı fotokobisi (Fatura sahibine ait)

 • İkametgah ilmuhaberi (Fatura sahibine ait ve muhtardan)

 • Cep telefonları için hatlı ise fatura, kontörlü hat ise abonelik sözleşmesi (Islak İmza ve Kaşeli)

 • Bu belgeler açık-kapalı görüş yoluyla veya posta vasıtasıyla ceza infaz kurumlarına ulaştırılabilir.

S-13 Tututklu ve hükümlülerin yapabileceği telefon görüşmesi hakkında genel bilgiler ?

1 - Kapalı kurumda bulunan hükümlüler, belgelendirmeleri koşuluyla eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve kayın hısımları ve vasisi ile telefon görüşmesi yapabilir.

2 - Telefonla görüşmeleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılır;

 • Hükümlüler, haberleşme veya iletişim araçlarından yoksun bırakılma veya kısıtlama cezası ile hücreye koyma cezasının infazı sırasında olmamak koşuluyla, idarenin kontrolünde bulunan ve kurumun uygun yerlerine yerleştirilen telefonlardan yararlandırılır,

 • Disiplin cezaları olsa bile, anne, baba, eş, çocuk ve kardeşlerin ölüm veya ağır hastalıkları veya doğal afet hâllerinde, hükümlülerin telefon görüşme hakları hiçbir şekilde engellenemez,

 • Açık ve kapalı kurumlardaki hükümlüler; altsoy, üstsoy, eş ve kardeşlerinin ölüm, ağır hastalık veya doğal afet hâllerinde, kuruma ait telefon ve faks cihazından derhâl yararlandırılır. Bu hâlde, yapılan telefon konuşmaları o haftaya ait konuşma hakkından sayılmaz. Görüşmeler, tutanak ile belgelenir ve tutanaklar özel bir dosyada saklanır,

 • Kurum personeli hükümlülere tahsis edilen telefonları kullanamaz,

 • Hükümlüler, telefon görüşmesi hakkına sahip oldukları konusunda bilgilendirilir,

 • Hükümlülerin telefonla görüşme gün ve saatleri, kurumda bulunan telefon adedi, başvuru sırası, kurumun asayiş ve güvenliği dikkate alınarak idare tarafından belirlenir. Hükümlüler görüşebilecekleri yakınlarından bir veya birden fazla kişi ile haftada bir kez ve bir telefon numarasıyla bağlantı kurarak kesintisiz görüşme yapabilir. Herhangi bir nedenle görüşme gerçekleşememişse daha önceden bildirilen numaralardan bir diğeriyle görüşebilir. Konuşma süresi görüşme başladığı andan itibaren on dakikayı geçemez. Ancak tehlikeli hükümlü oldukları idare ve gözlem kurulu tarafından belirlenen hükümlüler onbeş günde bir kez olmak ve on dakikayı geçmemek üzere sadece eşi, çocukları, annesi ve babası ile görüşebilir,

 • Telefonla görüşme ücreti, görüşmeyi yapan hükümlü tarafından karşılanır. Görüşme için kullanılan telefon kartları kurum kantininde satılır. Müdürü bulunmayan kurumlarda telefon kartları, ücreti hükümlülerden alınmak koşuluyla görevli memurlar tarafından temin edilir.

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Silivri 4 Nolu L Tipi Kapalı CİK Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. WebMaster : Eren PINAR