RESMİ KURUMLAR
ZİYARET GÜN VE SAATLERİ ÇİZELGESİ

SİLİVRİ 4 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU AÇIK GÖRÜŞ GÜN VE SAATLERİ


3713 Sayılı Kanundaki Suçlardan Tutuklu/Hükümlülere 2 Ayda 1 Verilen Açık Görüş Listesi.

Bu program 28 Mayıs - 01 Haziran 2018 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

GÖRÜŞME SAATLERİ
PAZARTESİ
SALI
ÇARŞAMBA
PERŞEMBE
CUMA
09:00 - 09:45
A-1 A-2
A-3 A-4 C-10
A-6 A-8 A-9
A-10 A-11
A-12 A-5 B-12
10:45 - 11:30
B-1 B-2 B-3 ALT
B-4 B-5
B7 B-8 B-3 ÜST
B-10 B-11
A-7 F-9 ÜST
ÖĞLE ARASI
13:30 - 14:15
C-3 B-6 ÜST

.........

.........
C-14 F-6 ALT
...........
15:15 - 16:00
B-6 ALT
B-9 ÜST
F-3 ÜST
F-6 ÜST
F-9 ALT


AÇIK VE KAPALI GÖRÜŞ HAKKI OLAN KİŞİLERİN LİSTESİ

  • Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan tüm hükümlü ve tutuklular, İnfaz edilmekte olan hücreye koyma disiplin cezası olması durumunda açık görüşü yararlandırılmayacaktır.
  • Açık ziyaret çizelgede belirtilen saatler arasında yaptırılacaktır.
  • Açık görüşler 30 dakikadan az 1 saatten fazla yaptırılmayacaktır. Açık görüş ziyaretleri esnasında Tutuklu / Hükümlüler ziyaret mahallinde bulunan masaları birleştirilerek toplu olarak ziyaret yapılması yasaktır. Kurum güvenliği, aşırı ziyaretçi yoğunluğu, giriş ve çıkışlarda sıkıntı yaşandığından dolayı hükümlü ve tutuklulara ziyarete gelen ziyaretçiler ile aynı anda en fazla 6 kişiyle (Cocuklar bu sayıya dahildir) görüştürülebilirler. Ziyaretlerde ziyaretçiler ile hükümlü ve tutukluların belirlenen kurallara uymaları zorunludur. Bu kurallara uymayanların, kurum güvenliğini ve disiplinini bozucu eylemlerde bulunanların görüşmelerine derhal son verilir. Sorumluları hakkında 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunun 86/8 maddesi gereğince yasal işlem yapılacaktır.
  • Görüş gününe kadar her hükümlü ve tutuklu yakını nüfus cüzdanı ve evlilik cüzdanı (çocukları hangi yaşta olursa olsun nüfus cüzdanı ile) gelmeleri gerekmektedir.
  • Program dışında gelen görüşler kesinlikle alınmayacaktır. Bu itibarla hükümlü ve tutuklular görüş gününü ve tarihini ailelerine bildirmeleri gerekmektedir.
  • Belirtilen gün ve saatler dışında görüş yaptırılmayacak, bir defa görüş yapan hükümlü ve tutuklular ile ziyaretçilerine ikinci defa izin verilmeyecektir.
  • Bu ziyaretin aynı haftada yapılması gereken ve önceden belirlenen kapalı görüş veya aylık açık görüş günü ile çakışması halinde, hükümlü ve tutukluluların yazılı talebine göre kapalı görüş, aylık açık görüş veya Kurban Bayramı açık görüşü yaptırılacaktır.
  • Her grubun açık görüşü bittikten sonra görüş yerinde bulunan hükümlü ve tutukluların görevliler nezaretinde dikkatli bir şekilde arandıktan sonra koğuş ve odalarına götürülerek burada sayılacak, kimlikleri fotoğraflı belgelerle kontrol edildikten ve grup mevcudunun tam olduğunun anlaşılmasından sonra ziyaretçilerin kurum dışına çıkmasına izin verilecektir.
  • Açık Görüşte Kesinlikle Eşya Alınmayacaktır.
  • NOT : Türk Ceza Kanununun İkinci Kitap Dördüncü Kısım Dördüncü, Beşinci, Altıncı ve Yedinci Bölümünde tanımlanan suçlar, 12/04/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlardan, hükümlü ve tutuklular belgelendirmesi koşuluyla Annesi, Babası, Kardeşi, Eşi, Torunu, Büyükannesi, Büyükbabası, Kaynanası ve Kayınbabası ile görüşebilecektir.Açık görüşler 2 ayda 1 kere yapılacaktır.
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Silivri 4 Nolu L Tipi Kapalı CİK Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. WebMaster : Eren PINAR